Helpdesk | Napište nám

Záložní mailový server

Disponuje-li Vaše společnost vlastním emailový serverem, nabízíme Vám řešení, které zvýší dostupnost emailové služby.

Mailový server je server, který zajišťuje příjem a odesílání emailových zpráv. Aby mohl však tuto službu vykonávat, musí být připojen do internetové sítě. Díky internetu může server přijímat poštu od ostatních emailových serverů, které chtějí doručit poštu pro Vaši doménu.

Může se stát, že Váš server nebude dostupný. Důvodů může být několik:

- Váš provider může přerušit připojení do internetu kvůli technickým závadám.
- Váš server bude poškozený a tudíž nedostupný.
- Váš server bude vypnutý z důvodu údržby - aktualizace SW apod.
- Může selhat část vaší lokální počítačové sítě (firewall nebo HW součásti sítě).

Je-li Váš server z jakéhokoli důvodu nedostupný, vrací se po nějaké době emailové zprávy od ostatních odesílatelů zpět jako nedoručitelné. To může navenek snížit prestiž společnosti. Informace o nedoručeném mailu však nemusí odesílateli ani dorazit, informativní mail může totiž odchytit antispam. Odesílatel tak nemusí mít informaci o tom, že jeho email nedorazil.

My Vám nabízíme řešení, které v tomto případě zajistí doručení emailu. Nabízíme Vám tzv. druhý/záložní mail server. Když bude Váš mailserver nedostupný, zprávy budou automaticky přesměrovány na záložní mailserver, kde budou zprávy uloženy do doby, než bude emailový server opět dostupný.

Záložní mail zajišťuje vysokou dostupnost mailové služby, server je umístěn ve specializovaném Housingovém centru. Housingové centrum je specializovaná budova se záložním připojením na internet a tak se nemůže stát, že by došlo k přerušení internetového připojení. Služba záložního mail serveru tak není závislá na Vašem připojení na internet, lokální počítačové síti, mailovém serveru. Toto řešení tedy zajistí, že Vám bude zpráva doručena.

» Kontaktujte nás